flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАСАДИ використання автоматизованої системи документообігу суду зі змінами на 20.01.2020

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення зборів суддів

Чернігівського районного суду Чернігівської області

11.04.2016 № 10

зі змінами, внесеними рішенням зборів суддів Чернігівського районного суду Чернігівської області 01.02.2017 № 2

зі змінами, внесеними рішенням зборів суддів Чернігівського районного суду Чернігівської області 16.04.2018 № 3

зі змінами, внесеними рішенням зборів суддів Чернігівського районного суду Чернігівської області 18.05.2018 № 4

зі змінами, внесеними рішенням зборів суддів Чернігівського районного суду Чернігівської області 20.01.2020 № 5

 

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу Чернігівського районного суду Чернігівської області

 

1.Загальні положення

 

Засади використання автоматизованої системи документообігу Чернігівського районного суду Чернігівської області (далі – Засади) розроблені відповідно до статей 15, 128 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», підпунктів 1.4.9, 2.3.10–2.3.19 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 2 квітня 2015 року № 25.

Засади визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду з урахуванням юрисдикції та інстанційності суду, норм процесуальних кодексів та законів України.

Засади затверджуються зборами суддів Чернігівського районного суду, вносяться до автоматизованої системи документообігу суду та оприлюднюються на веб-сайті суду не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Внесення змін до Засад затверджуються рішенням зборів суддів. Засади використання автоматизованої системи документообігу (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи документообігу суду та оприлюднюються на веб-сайті суду не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

 

  1. Розподіл судових справ між суддями

 

 2.1. Автоматизований розподіл справ та інших процесуальних документів, які надходять на розгляд до суду, здійснюється між суддями відповідно до статті 15 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 2 квітня 2015 року № 25 (далі – Положення), та вимог процесуального законодавства України.

 

2.2. Автоматизований розподіл справ, які надходять на розгляд до суду, здійснюється автоматизованою системою документообігу суду КП Д-3.

 

2.3. Автоматизований розподіл справ здійснюється між усіма суддями Чернігівського районного суду, які мають на час розподілу повноваження для здійснення процесуальних дій.

 

2.4. До відпустки тривалістю чотирнадцять календарних днів, відповідно до  абзацу третього підпункту 2.3.3 Положення, належить також відпустка, що складається з частин основної та/або додаткової відпустки, якщо сумарна кількість днів її частин становить не менше чотирнадцяти.

 

2.5. Суддям, завчасно до дня виходу у відпустку суддею, повідомляти голову суду – надавати заяву про відкликання з відпустки, з метою забезпечення відповідальними особами внесення таких відомостей до табелю обліку робочого часу та програми КП Д-3(на підставі наказу голови суду про відкликання судді з відпустки).

(Розділ 2 доповнено пунктом 2.5. згідно з рішенням зборів суддів Чернігівського районного суду від 16.04.2018 року № 3).

 

2.6. Не здійснювати автоматизований розподіл справ щодо конкретного судді під час перебування його в нарадчій кімнаті строком понад одну добу без урахування вихідних та святкових днів. З метою запобігання випадків розподілу справ та матеріалів, які потребують негайного розгляду, судді, який перебуває у нарадчій кімнаті, та недопущення повторного розподілу цих справ, помічник судді або ж секретар судового засідання  надає довідку на ім’я керівника апарату суду про вихід судді та повернення з нарадчої кімнати,  при цьому додає копію журналу судового засідання. У разі продовження часу перебування судді в нарадчій кімнаті помічник судді або секретар судового засідання додатково повідомляє керівника апарату суду.

(Розділ 2 доповнено пунктом 2.6. згідно з рішенням зборів суддів Чернігівського районного суду від 16.04.2018 року № 3); (пункт 2.6 доповнено згідно рішення зборів суддів Чернігівського районного суду від 20.02.2020 року № 5)

 

2.7. Суддям завчасно, до 9 години, повідомляти голову суду чи керівника апарату суду про свою відсутність на роботі, у зв’язку з перебуванням на лікарняному, з метою забезпечення внесення таких відомостей до табелю обліку робочого часу та програми КП Д-3.

 (Розділ 2 доповнено пунктом 2.7. згідно з рішенням зборів суддів Чернігівського районного суду від 16.04.2018 року № 3).

 

 

3.Спеціалізація суддів

 

3.1. В Чернігівському районному суді діє спеціалізація із здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх та справ, пов’язаних з допуском до державної таємниці.

 

3.2. Судді (суддя), уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, обираються з числа суддів відповідного суду зборами суддів відповідно до п. 4-6 ст. 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

 

3.3. Судді уповноважені розглядати справи, пов’язані з допуском до державної таємниці визначаються наказом голови суду.

 

 

  1. Визначення слідчого судді

 

4.1. Автоматизований розподіл справ із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, здійснюється автоматизованою системою документообігу суду між слідчими суддями, обраними відповідно до п. 5-7 ст. 21 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які мають на час розподілу повноваження для здійснення процесуальних дій.

 

4.2.Кількість слідчих суддів визначається зборами суддів.

 

4.3. У період, вказаний в абзацах 3, 4, 6, 8 підпункту 2.3.3 Положення, справи із судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні передаються для розгляду обраному зборами суддів слідчому судді.

 

4.4. У разі відсутності з будь-яких причин слідчого судді, неможливості здійснення ним правосуддя або ж неможливістю автоматизованого розподілу судової справи між слідчими суддями, слідчим суддею є суддя, визначений зборами суддів. (Розділ 4 доповнено пунктом 4.4. згідно з рішенням зборів суддів Чернігівського районного суду від 18.05.2018 року № 4).

 

 

  1. Особливості автоматизованого

розподілу судових справ

5.1. Особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ у випадках виконання суддями іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, участь у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці суддів та працівників апаратів судів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України), а також у випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів (колегію суддів) визначаються зборами суддів у кожному випадку окремо.

5.2. Справи, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку.

5.3. Справи, які підлягали передачі раніше визначеному в судовій справі головуючому судді (судді-доповідачу) відповідно до підпункт 2.3.47 пункту 2.3 Положення у випадках відсутності такого судді, якщо це призведе до неможливості розгляду цих справ та матеріалів у розумні строки (більше 14 календарних днів), підлягають повторному автоматизованому розподілу крім зустрічних позовів та заяв, клопотань у справах, провадження у яких не завершено.

(пункт 5.3 доповнено згідно рішення зборів суддів Чернігівського районного суду від 20.02.2020 року № 5)

 

 5.4. У разі повторного надходження до суду позовних заяв, з передбачених процесуальним законом підстав, такі справи підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку.

5.5. Обставини, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом:

-припинення повноважень судді;

- звільнення судді з посади;

 

- перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

 

- тимчасової непрацездатності головуючого судді, якщо її тривалість становить більше ніж 21 календарний день;

 

-  відсторонення судді  від посади;

 

- тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя;

 

- переведення судді до іншого суду;

 

-закінчення 5-річного строку перебування на посаді судді, обраного на посаду судді вперше.

 

5.6. У випадках, вказаних в підпункті 5.5 Засад, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки), що додається до матеріалів справи.

 

Електронний примірник такого розпорядження вноситься до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після його підписання.

  1. 6. Неможливість автоматизованого розподілу

процесуальних документів між суддями

 

6.1. У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо) здійснюється головою суду (виконуючим обов’язки голови суду).

6.2. Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, зазначених у підпункті 6.1 цих Засад, до автоматизованої системи вноситься передбачена інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.

  1. 7. Особливості визначення навантаження на суддів

під час автоматизованого розподілу справ

 

7.1. Коефіцієнт адміністративної посади голови суду – 0,8.

 

7.2. Коефіцієнт, що враховує форму участі в розгляді судової справи встановлюється головуючому судді (судді-доповідачу) – 1, судді-члену колегії -  0,5.