flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Увага. До відома присяжних Чернігівського районного суду Чернігівської області. Інформація щодо необхідності подання Е-декларації за 2019 рік

  

  Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон)  від 14.10.2014 року №1700-УІІ особи, зазначені у пункті 1підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

       Згідно підпункту « ґ » пункту 1 статті 3 Закону до суб'єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді).

         У зв'язку з наведеним, Чернігівський районний суд Чернігівської області нагадує про необхідність подання присяжними до 1 квітня 2020 року електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.

           Крім того, частиною 2 статті 45 Закону передбачено, що  особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

       Відтак, Вам необхідно, завчасно отримати кваліфікований електронний підпис для  заповнення в  подальшому  Е-декларації. На офіційному веб-сайті НАЗК є роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій   та   навчальне   відео   із  заповнення  декларацій  у  системі

 

"Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".   

      Звертаємо увагу на те, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.

           У разі притягнення суб'єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або в разі виявлення у ній недостовірних відомостей суб'єкта декларування зобов'язаний подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.