flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила внутрішнього трудового розпорядку Чернігівського районного суду Чернігівської області

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення зборів суддів

Чернігівського районного суду

Чернігівської області 18.05.20185,

зі змінами затвердженими

рішенням зборів суддів

Чернігівського районного суду

Чернігівської області 20.06.20187 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Протокол загальних зборів

працівників патронатної служби

та інших працівників апарату

Чернігівського районного суду

Чернігівської області,

посади яких не мають статусу

державної служби 21.05.2018 № 9

зі змінами затвердженими

Протоколом загальних зборів

працівників патронатної служби

та інших працівників апарату

Чернігівського районного суду

Чернігівської області,

посади яких не мають статусу

державної служби 02.07.2018 № 10

     зі змінами затвердженими

 Протоколом загальних зборів

                                                                                                              суддів та працівників апарату

суду, які не займають посади  

                                                                                                       державної служби 06.01.2022 № 2 ,

                                                                                        23.03.2022 № 3, 18.04.2022 № 5,

Протоколом загальних зборів

працівників апарату суду

25.12.2023 № 1

 

ПРАВИЛА

ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

  1. Правила внутрішнього трудового розпорядку Чернігівського районного суду Чернігівської області розроблено відповідно до Конституції України, Кодексу Законів про працю України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про відпустки», Кодексу суддівської етики, Правил поведінки працівника суду, затверджених рішенням Ради суддів України №33 від 06.02.2009 року.

І. Загальні положення

  1. Правила внутрішнього трудового розпорядку Чернігівського районного суду Чернігівської області (далі — Правила) визначають загальні положення щодо організації внутрішнього трудового розпорядку суддів та працівників апарату суду, які не займають посади державної служби (далі - інші працівники апарату суду), а саме: працівників патронатної служби, працівників, які виконують функції з обслуговування та робітники, визначають їх режим роботи, умови перебування в суді та забезпечення раціонального використання робочого часу.
  2. Трудова дисципліна в Чернігівському районному суді Чернігівської області грунтується на засадах сумлінного та професійного виконання суддями та іншими працівниками апарату суду своїх обов'язків, створення належних умов для їх ефективної роботи, матеріально-технічного забезпечення та заохочення за результатами роботи.
  3. Питання, які пов'язані із застосуванням цих Правил, вирішуються керівництвом Чернігівського районного суду Чернігівської області в межах наданих прав. Трудовий колектив Чернігівського районного суду Чернігівської області в межах своїх повноважень також бере участь у їх розгляді.
  4. Порядок призначення і звільнення суддів та інших працівників апарату суду, їх права та обов'язки, визначаються Конституцією України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Положенням про помічника судді суду загальної юрисдикції, та КЗпП України.
  5. Правила доводяться до відома всіх суддів та інших працівників апарату суду.

II. Загальні правила поведінки суддів та інших працівників апарату суду

  1. Судді та інші працівники апарату суду повинні дотримуватись вимог етичної поведінки, принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.

Судді повинні бути прикладом неухильного додержання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки, визначених Кодексом суддівської етики.

Інші працівники апарату суду у своїй поведінці під час та поза виконання своїх посадових обов'язків керуються також Правилами поведінки працівника суду, затвердженими рішенням Ради суддів України №33 від 06.02.2009 року.

  1. Під час виконання своїх посадових обов'язків судді та інші працівники апарату суду повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти витримку.

III. Робочий час і час відпочинку

1.Тривалість робочого часу суддів та інших працівників апарату суду становить 40 годин на тиждень.

У Чернігівського районного суду Чернігівської області встановлюється п'ятиденний робочий тиждень з понеділка по п’ятницю, вихідні дні – субота та неділя.

Робочий час з понеділка по четвер з 8-00 год. до 17-00 год. Обідня перерва з 13-00 год. до 13-48 год., у зв’язку з чим в п’ятницю робочий час  з 8-00 год. до 16-00 год.

2.Перерва для відпочинку та харчування триває з 13-00 год. до 13-48 год. За наказом керівництва, враховуючи специфіку виконуваної роботи окремих працівників апарату суду (функції з обслуговування тощо), може встановлюватись інший час початку та кінця робочого дня. При цьому, загальна кількість робочих годин протягом тижня має становити 40 годин.

3.Початок та кінець робочого часу, перерва, що надається для відпочинку і харчування, встановлюються цими Правилами, а також наказами керівництва  суду стосовно визначених працівників в окремих випадках, передбачених чинним законодавством. Тривалість перерви для відпочинку і харчування становить 48 хвилин та не включається в робочий час. Судді та інші працівники апарату суду можуть використовувати її на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.

4.Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину.

5.Облік робочого часу суддів та інших працівників апарату суду здійснюється відповідальною особою у табелі обліку робочого часу.

6.Вихід судді за межі суду у робочий час відбувається з відома голови суду. Вихід іншого працівника апарату суду за межі суду у робочий час відбувається з відома його безпосереднього керівника та керівника апарату суду або особи, яка виконує її обов’язки.

7.Чергування слідчих суддів у вихідні дні відбувається згідно наказів голови суду.

8.Черговість надання щорічної відпустки судді чи іншому працівнику апарату суду визначається графіком відпусток, який затверджується керівництвом суду. Зміна графіка допускається лише за згодою керівництва суду.

9.Помічнику судді та помічнику голови суду надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, яка оплачується відповідно до чинного законодавства. Максимальна тривалість цієї щорічної додаткової відпустки становить 4 календарних дні. До стажу роботи, який дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, зараховуються:

(доповнено п.9 згідно рішення зборів суддів Чернігівського районного суду Чернігівської області від 20.06.2018 № 7, протоколу загальних зборів працівників патронатної служби та інших працівників апарату Чернігівського районного суду Чернігівської області, посади яких не мають статусу державної служби від 02.07.2018 № 10).

Завідувачу архіву надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, яка оплачується відповідно до чинного законодавства. Максимальна тривалість цієї щорічної додаткової відпустки становить 4 календарних дні. До стажу роботи, який дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері, зараховуються:

(абзаци 4-6 пункту 9 розділу ІІІ доповнено згідно протоколу загальних зборів працівників апарату Чернігівського районного суду Чернігівської області від 25.12.2023 № 1 (набирає чинність 01.01.2024 року).

( абзац 1 пункт 10 розділу ІІІ внесено зміни згідно протоколу загальних зборів суддів та працівників апарату суду, які не займають посади державної служби  від 23.03.2022 № 3, 18.04.2022 № 5).

Для суддів та інших працівників апарату суду обсяг завдань за посадою за межами адміністративної будівлі державного органу повинен визначатись з урахуванням тривалості його робочого часу.

За межами адміністративної будівлі державного органу можуть виконуватися завдання, якщо їх якісне, ефективне та результативне виконання не потребує:

використання інформації з обмеженим доступом;

доступу до комп’ютерного, телекомунікаційного та/або програмного забезпечення, яке функціонує лише у межах приміщення державного органу;

обов’язкового перебування в приміщенні державного органу.

Правилами внутрішнього трудового розпорядку в державному органі можуть визначатись додаткові умови виконання суддями та іншими працівниками апарату суду завдань за посадою за межами адміністративної будівлі державного органу залежно від особливостей реалізації функцій і завдань цього державного органу.

Час виконання суддями та працівниками апарату суду завдань за посадою за межами адміністративної будівлі державного органу обліковується як робочий час.

(пункт 10 розділу ІІІ доповнено  згідно протоколу загальних зборів суддів та працівників апарату суду, які не займають посади державної служби  від 06.01.2022 № 2).

IV.Порядок прийняття та звільнення

1.Інші працівники реалізують своє право на працю шляхом укладання трудового договору в установленому законом порядку.

Призначення на посади та звільнення з посад суддів та інших працівників апарату суду здійснюється відповідно до Конституції України, Кодексу законів про працю України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положенням про помічника судді суду загальної юрисдикції та діючого трудового законодавства.

2. Інші працівники приймаються на роботу за трудовими договорами, крім випадків, коли законами України передбачено інше.

3. Під час укладення трудового договору громадяни зобов'язані подати:

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- трудову книжку, оформлену у встановленому законом порядку;

- диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку;

- довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру;

- документ, що підтверджує наявність пільг, щодо нарахування та виплати заробітної плати, а також копії цих документів.

Військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Цивільної оборони України, Управління охорони вищих посадових осіб України, інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, та військовослужбовці, звільнені із Збройних Сил колишнього СРСР і Збройних Сил держав-учасниць СНД, подають військовий квиток та його копію.

При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу документи, подання яких не передбачено чинним законодавством України.

4. Прийом на роботу суддів оформляється наказом голови суду, інших працівників апарату суду – наказом керівника апарату суду, який оголошується працівнику під розписку.

5. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації за погодженням між керівниками підприємств, установ, організацій, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров'я.

6.При  укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути зазначена в наказі про прийняття на роботу.

Строк випробування під час прийняття на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих  випадках - шести місяців.

7. Під час прийняття на роботу іншого працівника або в разі переведенні його в установленому порядку на іншу роботу адміністрація зобов'язана:

1)роз'яснити працівникові його права й обов'язки,  умови праці, розмір заробітної плати, наявність на робочому місці, де він працюватиме, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров'я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства.

2)ознайомити працівника з Правилами внутрішнього трудового розпорядку та посадовою інструкцією під розписку;

3)визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

4)проінструктувати працівника щодо техніки безпеки, протипожежної охорони та інших правил з охорони праці;

5) забезпечити здорові та безпечні умови праці;

6)контролювати виконання працівниками вимог законодавства, правил внутрішнього трудового розпорядку, застосовувати до порушників дисципліни заходи дисциплінарного впливу;

7) неухильно дотримуватись вимог чинного законодавства про працю, правил з охорони праці;

8) виплачувати працівникам заробітну плату регулярно в робочі дні не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів; у разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні;

9)постійно вдосконалювати організацію роботи, забезпечувати підвищення кваліфікації та професійної зростання працівників;    

10)створювати умови для ефективного використання робочого часу, підтримувати та розвивати ініціативу та активність працівників;

11)забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров'я і безпеки працівників.

8. На осіб, які пропрацювали понад п'ять днів, заводяться трудові книжки. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях. Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності в кадровій службі. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на кадрову службу.

9.Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством.

10.Працівник має право розірвати трудовий договір за своєю ініціативою, попередивши керівника письмово за два тижні. Після закінчення цього строку працівник має право припинити роботу, а адміністрація відповідно до статті 38 КЗпП України не має права затримувати проведення розрахунку та звільнення працівника з роботи, а також зобов'язана в день звільнення видати працівникові трудову книжку та повністю провести з ним розрахунок.

У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом 1 групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

11.Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається у випадках, передбачених чинним законодавством України.

12.Суддя суду може бути звільнений з посади органом, який його обрав або призначив, виключно з підстав, визначених Конституцією України.    

13.Припинення трудового договору оформляється наказом керівництва суду.        

14.В день звільнення адміністрація зобов'язана видати працівнику або судді його трудову книжку із записом про звільнення та провести з ним остаточний розрахунок. Записи про звільнення в трудову книжку повинні заноситися в точній відповідності з формулюванням чинного законодавства та з обов'язковим посиланням на відповідну норму закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

V. Порядок застосування заохочень за успіхи в роботі та стягнень за порушення трудової дисципліни

1.За зразкове виконання трудових обов'язків та інші досягнення в роботі до інших працівників апарату суду застосовуються заохочення, передбачені КЗпП України.

Застосування заохочень керівництвом суду здійснюється у відповідності з Положенням про преміювання працівників апарату Чернігівського районного суду Чернігівської області та згідно з діючим законодавством.

2.За порушення трудової дисципліни, тобто невиконання або неналежне виконання з вини працівника покладених на нього трудових обов'язків та недотримання цих Правил до працівників апарату суду (у тому числі працівників патронатної служби) застосовуються дисциплінарні стягнення, передбачені  КЗпП України: догана або звільнення.

До застосування стягнення від порушника трудової дисципліни повинні бути витребувані пояснення у письмовій формі. Відмова працівника від дачі таких пояснень не є перешкодою для застосування стягнення.

При застосуванні стягнення враховується тяжкість дисциплінарного проступку, обставини, які обтяжують та пом'якшують відповідальність, попередні робота та поведінка працівника.

Наказ про застосування стягнення із зазначенням мотивів його застосування оголошується працівнику під підпис.

Оскарження наказу про застосування дисциплінарного стягнення провадиться в установленому законодавством порядку.

Якщо протягом року після накладення дисциплінарного стягнення до працівника не буде застосоване нове дисциплінарне стягнення, він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

Якщо працівник апарату суду не вчинив нового порушення і виявив себе сумлінним працівником, дисциплінарне стягнення стосовно нього може бути знято до закінчення року, протягом якого воно було накладено, за ініціативою керівника апарату суду чи ініціативою безпосереднього керівника такого працівника, в порядку, визначеному чинним законодавством.

3.За невиконання або неналежне виконання посадових обов'язків, визначених нормативно-правовими актами, посадовою інструкцією, а також інше порушення трудової дисципліни, інший працівник апарату притягується до дисциплінарної відповідальності у відповідності та в порядку, встановленому законодавством.

4.Заходи дисциплінарного впливу щодо суддів застосовуються у відповідності до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

VI.Порядок повідомлення суддями та іншими працівниками апарату суду про свою відсутність

1.Судді повідомляють голову суду чи керівника апарату суду завчасно до 9 години,  про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв'язку або іншим доступним способом, у зв’язку з перебуванням на лікарняному чи з інших причин, з метою забезпечення внесення таких відомостей до табелю обліку робочого часу та автоматизованої системи документообігу суду.

Судді завчасно до дня виходу у відпустку, повідомляють голову суду – надають заяву про відкликання з відпустки, з метою забезпечення відповідальними особами внесення таких відомостей до табелю обліку робочого часу та автоматизованої системи документообігу суду (на підставі наказу голови суду про відкликання судді з відпустки).

Інший працівник апарату суду повідомляє керівника апарату суду завчасно до 9 години,  про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв'язку або іншим доступним способом, у зв’язку з перебуванням на лікарняному чи з інших причин, з метою забезпечення внесення таких відомостей до табелю обліку робочого часу.

Інший працівник апарату суду повідомляє керівника апарату суду, свого безпосереднього керівника про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв'язку або іншим доступним способом. Така відсутність не повинна перевищувати двох годин робочого часу.

Відсутність іншого працівника апарату суду понад дві години дозволяється виключно за заявою про надання відповідного часу відпочинку.

2.У разі недотримання вимог пункту 1 цього розділу, відповідальними працівниками апарату суду складається акт про відсутність без поважних причин на робочому місці судді чи іншого працівника апарату суду.

3.У разі ненадання доказів поважності причини своєї відсутності на роботі інший працівник апарату суду повинен подати письмові пояснення щодо причин своєї відсутності.

VII.Перебування суддів та інших працівників апарату суду в суді у вихідні, святкові, неробочі дні та після закінчення робочого часу

  1. Для виконання невідкладних завдань суддя чи інший працівник апарату суду може залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за наказом (розпорядженням) голови суду або керівника апарату суду, в тому числі у вихідні, святкові, неробочі дні, а також у нічний час з компенсацією за таку роботу відповідно до законодавства.
  2. Керівник апарату суду за потреби може залучати інших працівників апарату суду до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні. Чергування іншого працівника апарату суду після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з наказом, який розробляється відповідальною особою та затверджується керівником апарату суду, або на вимогу голови суду.
  3. У графіку чергування зазначаються: завдання, яке потребує виконання, відповідальний інший працівник апарату суду, його посада, місце, дата та час початку та закінчення чергування.
  4. У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні іншого працівника апарату суду, якого не включено до графіка, наступного робочого дня після чергування відповідна інформація подається керівнику апарату суду для внесення в установленому порядку відповідних змін до такого графіка.
  5. У разі залучення іншого працівника апарату суду до роботи понад установлену тривалість робочого дня в суді запроваджується підсумований облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норми тривалості робочого часу.

За роботу в зазначені дні (час) протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за заявами.

  1. Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.
  2. Перебування суддів та інших працівників апарату суду на робочому місці у вихідні, святкові та неробочі дні, а також у робочі дні після закінчення робочого часу, допускається без будь-яких обмежень.

VIII.Порядок доведення до відома суддів та інших працівників апарату суду внутрішніх розпорядчих документів (правил, положень, інструкцій, наказів, доручень та розпоряджень тощо)

  1. Внутрішні розпорядчі документи доводяться до відома суддів та інших працівників апарату суду шляхом ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.

Підтвердженням може слугувати підпис судді та іншого працівника апарату суду (у тому числі як відповідального виконавця) на документі, у журналі реєстрації документів або електронне повідомлення про ознайомлення, що підтверджує ознайомлення з певним службовим документом в електронній формі.

IX.Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та протипожежної безпеки

1.Голова суду та керівник апарату суду зобов'язані забезпечити безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці. Інструктаж з охорони праці та протипожежної безпеки має здійснювати особа, на яку головою суду або керівником апарату суду покладені відповідні функції в суді.

2.Судді та інші працівники апарату суду повинні дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки у відповідності до Інструкції про заходи пожежної безпеки у Чернігівському районному суді Чернігівської області, Інструкції вступного інструктажу  з охорони праці для суддів та працівників Чернігівського районного суду Чернігівської області, Інструкції з охорони праці при користуванні електропобутовими приладами в Чернігівському районному суді Чернігівської області, Інструкції з охорони праці для користувачів персональних комп’ютерів в Чернігівському районному суду Чернігівської області, Інструкції з охорони праці при роботах на копіювальних апаратах в Чернігівському районному суді Чернігівської області, Інструкції з охорони праці для водія легкового автомобіля Чернігівського районного суду Чернігівської області, Інструкції з охорони праці для прибиральника службових приміщень Чернігівського районного суду Чернігівської області.

3.Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються іншими працівниками апарату суду, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

4.За стан пожежної безпеки та дотримання інструкцій з охорони праці в апараті суду відповідає голова суду та визначена ним відповідальна особа, на яку покладено такий обов'язок.

X.Відеоспостереження в суді.

                     Режим відеоспостереження,  об'єкти і параметри  контролю.        

1.В приміщенні суду ведеться відеосостереження. Відеоспостереження в суді ведеться постійно-цілодобово та щоденно. Відеоспостереження в суді допускає встановлення зовнішніх та внутрішніх камер. Камери відеоспостереження встановлено на вході та виході з суду, в’їзді на територію суду, в коридорах, на сходовій клітці до залів судових засідань.

2.Про відеоспостереження співробітники і відвідувачі сповіщаються написами і знаками встановленого типу на видних місцях. Працівники суду знайомляться з наказами про встановлення відеоспостереження в суді під підпис.

3.Виводиться вся система на сервер. За допомогою програмного забезпечення здійснюється спостереження і контроль всіх камер. Вся система за допомогою кабелю зводиться до пункту охорони суду і підключається до пристрою для запису (відеореєстратора) і виводиться на монітор. У відеореєстратор вставляється жорсткий диск, на який і проводиться запис з камер.

4.Доступ до записів системи відеоспостереження має виключно керівництво суду (голова суду та керівник апарату суду) та головний спеціаліст з інформаційних технологій.

5.Працівники охорони суду несуть персональну відповідальність за несанкціоноване розповсюдження відеоматеріалів із системи відеоспостереження, встановленої в суді.

6.Про факт порушення пропускного режиму або виникнення надзвичайної ситуації працівники охорони (черговий по графіку) зобов’язаний повідомити керівництво суду (голову суду та керівника апарату суду).

7.Головний спеціаліст з інформаційних технологій для можливості встановлення особи порушника, достовірності факту порушення та відтворення послідовності подій забезпечує надання витягу із системи відеоспостереження орієнтовно за той проміжок часу, коли мало місце порушення або виникнення надзвичайної ситуації. Витяг для попереднього перегляду надається на розгляд керівництву суду (голові суду та керівникі апарату суду).

8.Запис із системи відеоспостереження може бути наданий правоохоронним органам та іншим особам відповідно до чинного законодавства України.

9.У випадку несправності системи відеоспостереження, до відновлення її роботи, продовжується здійснення пропускного режиму та підтримання громадського порядку в суді з застосуванням інших форм і методів забезпечення пропускного режиму та підтримання громадського порядку на об’єктах, що охороняються поліцією.

10.Порядок використання відеоапаратури та організації системи відеоспостереження в суді врегульовується Положенням  про відеоспостереження в Чернігівському районному суді Чернігівської області, затвердженим головою суду.

ХI.Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна суддями та іншими працівниками апарату суду

1.Суддя та інший працівник апарату суду зобов'язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене, у зв'язку з виконанням посадових обов'язків, майно іншій уповноваженій особі.

2.Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який підписується зазначеними у ньому відповідальними особами та складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою та суддею або іншим працівником апарату суду, які звільняються або переводяться на іншу посаду. Один примірник акта видається судді або іншому працівнику апарату суду, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до його особової справи.

ХIІ. Прикінцеві положення

1.Недотримання вимог Правил є підставою для притягнення судді та іншого працівника апарату суду до відповідальності, у порядку, передбаченому чинним законодавством.

2.Контроль за виконанням Правил покладається на голову суду, керівника апарату суду та заступника керівника апарату суду.